Barkácsoljunk!

 Mini sziklakert kezdőknek

Mindig szerettem volna sziklakertet, de nem tudtam, hogy kezdjek hozzá és sziklák sem igen akadtak a közelünkben. Van viszont rengeteg kisebb-nagyobb kő és rengeteg föld, amit felhasználtam az építésnél. Nem mertem nagyot építeni, ha nem sikerül, legalább kis helyen teszem tönkre a füvet. Így kezdtem: egy pár vödör földet leborítottam egy üres részre és körbe raktam kövekkel.

Ezután nyomkodtam köveket a tetejébe és az oldalába is, hogy némileg hasonlítson egy sziklakerthez.

A végén, amikor már elég nagynak találtam a dombot, akkor ültettem bele pár növényt: kövirózsát, borsos varjúhájat (ez nagyon elterjedt már az egész kertben) ill. pár zöld növényt .


Virágláda saját kezűleg

Használt, nem túl jó állapotban lévő léceket próbáltunk újrahasznosítani, ezért kitaláltuk, hogy virágládát fogunk készíteni. Kiválasztottunk nagyjából azonos vastagságú léceket, amelyek nem voltak töröttek és elég hosszúak voltak egy ládához.
Megterveztük, hogy milyen magas és milyen széles legyen. Az alja volt a legegyszerűbb, mert két lécet egymás mellé téve rácsavaroztunk két rövidebb lécet, ez összefogta az alját és egy kis lábat is adott a ládának.













A többi lécet levágtuk egyforma hosszúra (ez tartott a legtovább és ez volt a legnehezebb művelet). Közben a méretre vágott léceket lecsiszoltam csiszológéppel és leimpregnáltam vizes bázisú impregnálóval.
Száradás után következett a láda összeállítása. A sarkokhoz otthon találtunk keményfa léceket (a régi tűzhely alatt voltak emelőnek), ezeket csak később vágtuk méretre, amikor már biztosak voltunk benne, hogy milyen magas ládát szeretnénk.
Az oldalakat először szögeltük, de később meg kellett erősíteni csavarokkal, nehogy a föld szétnyomja.


 A kész ládát vastaglazúrral lefestettük, nejlont tettünk bele és teleraktuk földdel.





Ilyen lett a kész láda!


Jelenleg egy tő csillagfürt, egy évelő szegfű van benne, illetve ültettem bele margarétát és napraforgót. Reméljük ezeket is hamarosan láthatjuk.

Készíts madáretetőt! 

Maradék fából pár óra alatt meg lehet csinálni egy szép kis madáretetőt. Nem kell hozzá más csak pár darab deszka (fűrész, ha túl hosszúak), kisebb méretű szög és egy kalapács. Gyerekek kifejezetten élvezik ez ilyen kisebb munkákat és az sem baj ha félreütnek egy-egy szöget.  A mi madáretetőnk ilyen lett.




 Ha nem akarjuk, hogy az etető egy szezon alatt tönkremenjen, akkor nem árt gondoskodni a fa védelméről. Mi vizes bázisú impregnálót kentünk rá két rétegben és vastaglazúrt szintén két rétegben. Ezt is a gyerekkel együtt csináltuk, örült, hogy festhetett egy kicsit.


A kész madáretető most az öreg cseresznyefán lóg.

Nincsenek megjegyzések: